KLOUDA

S dotazem se na nás můžete obrátit na mail či telefon.

 

Martin Klouda
: 

martin.klouda@maso-klouda.cz
+420 606 740 151

 

Zuzana Madronová
: 

zuzana.madronova@maso-klouda.cz
+420 602 100 443‬

nahoru
Image Alt

Farmy

  /  Farmy
m a s o z č e s k ý c h a m o r a v s k ý c h f a r e m

Farma Občiny

Na samotě, v poklidném náručí pastvin a lesů leží farma Hladíkových. Ti pokračují v rodinné farmářské tradici a chovají zde aberdeen-anguský skot. Černě zbarvené krávy kontrastují se světlou, čistou architekturou jejich ustájení. Nové budovy, kde dobytek hlavně přes zimu přebývá, jsou zboku otevřené, aby místo dýchalo, a sláma udržuje sucho a čisto.

Velcí býci, ač bez rohů, vzbuzují respekt. Když však pan Hladík vklidu přijde podrbat obrovskému zvířeti kučeravou hlavu, je jasné, že angus je spíše klidné, přátelské plemeno. Krása okolní přírody prostupuje každý kout farmy a vytváří idylu zákoutí na konci světa.

m a s o z č e s k ý c h a m o r a v s k ý c h f a r e m

Ekofarma Nelepeč

Přes kopec a lesem a ocitnete se u Kropáčků v Nelepči. Pod nohami vám proběhne malý psík, na dvoře se batolí husy a s vřelým úsměvem vás přivítá Veronika. Ta tu pracuje i se svým tátou a dědou. Farma se předává z generace na generaci po staletí. Mají v krvi nejen lásku ke zvířatům, ale také úctu ke každému kousku přírody. 

Na mléko i maso tu chovají český strakatý skot. Jsou to přesně ony pohádkové krávy s huňatou čupřinou mezi rohy, bílou hlavou a strakatým tělem. Když je za hezkého dne vidíte na pastvách, kolem lesy a sady, vůně posečené trávy a jemný vánek čechrá vlasy, přijde vám, že nejsou krásnější místa, než ta v české krajině. Kulaté kopce a vlídný kraj, včely na květech a s hlavou složenou v trávě.

m a s o z č e s k ý c h a m o r a v s k ý c h f a r e m

Zeas Lysice

Kolem Lhoty u Lysic, Kozárova a Kunic se pasou krávy masného plemene charolais. Když vás pan Brach vezme na procházku mezi krávy na pastviny a povídá o kraji i o zvířatech, jak je o ně postaráno a zacházeno s nimi, ale i tom jak probíhá porážka, pochopíte místní respekt k životu a smrti. Když kolem krav procházíte jsou klidné, zvyklé na lidi, nechají se pohladit a jejich velké oči vám oplatí dlouhý pohled. Zastavení ve stájích překvapí příjemně čistým prostředím.

Pastvy jsou na kopcích blízko lesa. Volná příroda se tu prolíná s lidskými zásahy a vše tu žije v pospolitosti. Na mezi pozoruje okolí pár srnek, zajíci nejsou žádným překvapením a lišky dávají dobrou noc. Krajina tu má poklidný ráz.

m a s o z č e s k ý c h a m o r a v s k ý c h f a r e m

Horní Dvůr

Toulky zvlněnou krajinou kolem Nového Města vás mohou dovézt k Hornímu Dvoru. Na kopci nad městem ční hotel a statek s vyhlášenou restaurací. Statek tu býval po staletí a Buřvalovi navázali na tradici. Po okolních zelených pastvinách se prohánějí burské kozy, ovečky i krávy. Místní doménou jsou také přeštická prasata, která jsou i jednou ze specialit restaurace. Na rybníku mají kachny a husy, ale najdete tady i slepice, krůty nebo perličky.

Každý, kdo přijde, okamžitě pozná, že místní zvířena se tady má dobře. Vše se tu podřizuje koloběhu přírody. Místní restaurace tak vychází z těch nejvíc lokálních surovin, jaké se umíte představit, a odpovídá ročnímu období a tomu, co se sklízí, rodí, roste či dozrává. Právě proto spolupracujeme na zrání masa z místního čestru a přeštíků.